top of page
faqaboutmastering_kapak.jpg
masteringhakkindasss_kapak.jpg

Mastering, müzik üretiminin son aşamasıdır. Genellikle de bu aşama diğerlerine göre daha az bilinir. Bazıları bunu "karanlık bir sanat" olarak niteler.
Erman Aydöner tarafından iki dilde yazılan ve 2021 yılında Müzik Eğitimi Yayınları tarafından yayımlanan "Mastering Hakkında S.S.S." ve İngilizce versiyonu "FAQ About Mastering", bu sanat hakkında daha çok bilgi sahibi olmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda dünya çapında tanınmış ve saygı görmüş sanatçı, miks mühendisi ve mastering mühendislerinin farklı bakış açılarını da sizlere gösterecek.

 

Bu kitapla;
- Sanatçı ve miks mühendislerinin masteringden beklentilerini,
- Zirvedeki mastering mühendislerinin değişik fikir ve yaklaşımlarını,
- Elliot Scheiner, Joe Barresi, Mike Fraser, Darcy Proper, Jonathan Wyner, Scott Hull, Tony Cousins ve daha birçok önemli ismin mastering hakkında merak edilenlere verdiği cevapları öğrenmiş olacaksınız.


Ayrıca, uzun yıllar mastering alanında çalışmış Erman Aydöner’in bazı bilgi, tecrübe ve mastering hakkındaki ipuçlarını da bu kitapta bulacaksınız.

Erman Aydöner tarafından iki dilde yazılan ve 2021 yılında Müzik Eğitimi Yayınları tarafından yayınlanan "Mastering Hakkında S.S.S." ve İngilizce versiyonu olan "FAQ About Mastering" 

Detaylı kitap tanıtımı ve kitabı satın almak için Müzik Eğitimi Yayınları resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mastering Hakkında S.S.S. tüm Türkiye'de kitabevleri ve pek çok online kitap mağazasından temin edilebilmektedir.

bottom of page