top of page
EA Masters
EA Masters

Erman Aydöner tarafından kurulan EA Masters şu an İstanbul'da müzik miks ve mastering alanlarında hizmet vermektedir. Bu alanlarda çalışmalar yapılabilmesi ve kritik dinlemeler için özel olarak hazırlanmış stüdyoda Merging Technologies AD/DA dönüştürücüleri ve Pyramix yazılımı; Sommer Cable kablolar kullanılarak bağlantıları yapılmış üst düzey analog ve dijital ses işleme cihazları ve dinleme sistemi olarak Classe power amfilerle beslenen Bowers&Wilkins hoparlörler kullanılmaktadır.
 

Günümüzde müzik satışlarının büyük çoğunluğu internet yayınlarıyla yapılmaktadır ve pek çok dinleyici müziği mobil telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlarda dinlemektedir. Müziğinizin bu ortamlarda en iyi duyumu için farkı kriterlere göre mastering yapılması gerekmektedir. EA Masters, çalışmalarınızın iTunes Store ve Apple Müzik üzerinde kaybı en aza indirilmiş yeni jenerasyon aac kodlama araçları ile işlenip satılabilmesine uygun şekilde mastering yapabildiğine dair Apple tarafından Apple Digital Masters (Mastered for iTunes) için sertifikalandırılmıştır. Günümüzde popülerleşen HDTracks, TIDAL, ProStudioMasters gibi yüksek çözünürlüklü müzik satışı ve yayını yapan internet sitelerinde yayınlanabilmesi için 24 bit PCM dosyalar da tarafımızdan size sunulmaktadır. Müziğiniz henüz mastering aşamasındayken, aac ve ogg vorbis gibi kodlamalar sonrasında nasıl duyulacağını dinleyebilmeniz için tüketiciler arasında popüler olan pek çok çalma ve dinleme sistemi EA Masters'da bulunmaktadır.
 

Standart miks ve mastering hizmetleri dışında zamanla koşullar nedeniyle kalite kaybı ve bozulma riski taşıyan bant, DAT, Mini-disc, kaset, plak gibi medyalardaki eski kayıtların yüksek çözünürlükle dijitale transferi sonrası arşivlenmesi ve restorasyonu, yeniden yayınlanması için eski kayıt ve albümlerin remasteringi işlemleriniz de EA Masters'ta gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bu çalışmaların tamamında isterseniz stüdyoda bulunup miks ve mastering aşamalarına katılabilir, isterseniz dosyalarınızı internet üzerinden transfer edip çalışmalar tamamlanınca yine aynı yöntemle final dosyalarınızı indirebilirsiniz.

 

Detaylara önem verdiğimiz ve her türlü dijital aktarım hatalara sebebiyet verebildiği için projelerinizin final hali uzun kalite kontrol süreçlerinden geçtikten sonra stüdyodan çıkabilmektedir. Bu prosedür standart CD ve DVD masterların yanı sıra dijital satış için hazırlanan PCM WAV ve AIFF gibi formatlar için de geçerlidir.

bottom of page